Babymeble.pl   »   Jak wybrać łóżeczko dziecięce

Jak wybrać łóżeczko dziecięce

Podstawą zdrowego snu i odpoczynku jest dobre łóżko. Dzieci na początku rozwoju śpią przez większość czasu, co czyni z łóżka najważniejszy dla nich mebel. Rzućmy okiem na kilka wskazówek i porad, jak właściwie wybrać łóżeczko dziecięce.

W wieku około 3roku dziecko opuszcza łóżeczko dziecięce i przenosi się do większego. Oto szeroka gama rozmiarów łóżek od 70 cm do 90 cm i długości od 140 cm do 200 cm. W mniejszym łóżku dziecko poczuje się bezpieczniej i nie poczuje się zagubione, większe łóżko zagwarantuje, że dziecko nie dorosnie tak szybko, a łóżko będzie nam służyło dłużej.

Odpowiednim dodatkiem do łóżka będzie barierka uniemożliwiająca upadek dziecka lub pościeli w trakcie snu. Przyjemnym dodatkiem łóżek to szuflada do przechowywania nie tylko pościeli, ale służąca także jako dodatkowy schowek na zabawki i wszystkie skarby naszych dzieci.

Możesz również zdecydować się na podwyższone łóżko, które będzie oferować przestrzeń pod łóżkiem, szeroko stosowane w różnego rodzaju bunkrach i domkach (do podniesionych łóżek oferuje domki, zasłony, wieże, zjeżdżalnie, itp.)

Łóżka piętrowe będą rozwiązaniem dla rodzeństwa lub nocujących kolegów. Jako dodatkowe łóżko dla kolegów lub jako miejsce dla rodziców, naprzykład na wieczorne czytanie bajek, będą idealne łóżka z dostawką.

Nie tylko dla chłopców spełnieniem ich marzeń będzie łóżko w kształcie samochodu. Dla małych księżniczek można znaleźć piękne łóżka z baldachimem.

Oprócz wymiarów i funkcji, dalszym ważnym kryteriem jest użyty materiał, od klasycznego drewna litego, metalu lub laminatu, zawsze ważna jest jakość wykonania, okrągłe i bezpieczne krawędzie oraz łatwa do utrzymania w czystości powierzchnia.

Kolorowe kolory, pomysłowe wzory dla dzieci lub klasyczne proste wzory z naturalnych materiałów, piękne motywy licencyjne lub bogate akcesoria w postaci całych pokoi dziecięcych, oferta jest bardzo szeroka, mamy nadzieję, że nasze małe podsumowanie będzie pomocne.