Infolinia: pon-pt 7:30-16:00 +48 223 071 747
Masz w koszyku
0 produktów
  
Kontakt

Telefon: +48 223 071 747
E-mail:

Więcej informacji kontaktowych

Referencje

banaby.pl - meble dziecięceMeble dziecięce

Dzieci są naszą pociechą i przyszłością. Większość rodziców starannie planuje potomstwo, kiedy i wy już jesteście w takiej sytuacji i marzycie o maluszkowi, który umili wszystkie wasze dni, to najwyższy czas pomyśleć o zapewnieniu mu jak największego komfortu. Na pokój dziecięcy ważne jest myśleć z dużym wyprzedzeniem.

Pokój dziecięcy miałby być osobnym pomieszczeniem, niestety nie wszyscy mają taką możliwość. Z początku chce mieć większość rodziców dzieci co najbliżej u siebie, ale kiedy już troszeczkę porosną, będą chciały mieć swój prywatny kątek.

Jeżeli już macie pomieszczenie przeznaczone dla pokoju dziecięcego, jest czas zacząć myśleć o jego podstawowym wyposażeniu. W pierwszych latach życia maluszki najczęściej łażą po podłodze, dlatego ważne jest wybrać miękki i kolorowy dywan dla dzieci. Dywan stwarza izolacyjną warstwę, dzięki której dzieci nie przechłodzą się tak łatwo. Również pomogą złagodzić upadki.

Wybór mebli

Meble dla dzieci są często bardzo urocze. Na początku najlepiej jest myśleć o rozłożeniu poszczególnych mebli i wytworzyć sobie projekt wymarzonego pokoju dziecięcego. Najpierw musimy zastanowić się, które meble najbardziej potrzebujemy. Między te podstawowe należy na pewno łóżko dziecięce, schowki czy szafy na zabawki i ubrania. Dalszym dopełnieniem może być biurko lub mały stolik z krzesełkami.

Kluczowe jest wytworzyć sobie plan pokoju i zastanowić się, jakie meble i gdzie je najlepiej ustawić. Jeżeli macie już jedno dziecko i planujecie dalsze, dobre jest z tym zaraz na początku zarządzania. Ważne jest stawić na dużo schowków czy szaf, ponieważ dzieci potrzebują dużo ubrań, zabawek, czystych pościeli dla dzieci itd.

Nie zawsze mielibyście myśleć daleko do przyszłości i kupować meble, które nie będą się dziecku podobać i nie będą z nich zadowolone. Jeżeli kupicie na przykład większe krzesło z wizją tego, że czasem do niego dziecko dorośnie, nie będzie to idealny wybór. Ze strony finansów jest lepszym rozwiązaniem krzesło z regulowaną wysokością siedzenia. Małym dzieciom musi być przede wszystkim wygodnie, czegoż osiągniecie tylko odpowiednimi meblami, dostosowanymi do ich wieku.

Meble dziecięce ważne jest kupować tylko w sklepach do tego przeznaczonych. Sklepy z meblami dla dzieci spełniają wszystkie standardy i wymagania bezpieczeństwa. Zwykłe meble mogą dziecko skaleczyć ostrymi rogami czy drzazgami. Meble dziecięce mają zaokrąglane kształty, nie są szkodliwe dla zdrowia i mają zakryte wszystkie miejsca, którymi mogłyby się dzieci zranić.

Meble i środowisko pokoju

Mebelki dla dzieci miałyby być inne już na pierwsze spojrzenie. Żadne dziecko nie ucieszy ciemny mahoniowy stół, ponieważ może stwarzać depresyjne nastroje. Dziecko jak najbardziej potrzebuje przyjemne, jasne i kolorowe środowisko. Dla dziecięcych mebli używa się dlatego nie tylko drewna, ale i plastiku czy gumy.

Jak już było powiedziane, podstawowymi meblami do pokoju dziecięcego są schowki, szafy, komody i skrzynie. Nie wszystkie dzieci potrafią utrzymywać ciągle porządek i sprzątać swoje rzeczy tam, gdzie jest ich miejsce. Idealne jest wyraźnie określić schowki i skrzynie, do których mogą układać swoje zabawki czy książki, i wierzyć, że dzieci co najszybciej i z radością będą za sobą sprzątać.

Schowki nie miałyby być za wysoko. Dzieci są bardzo ciekawe i chcą wiedzieć co się znajduje w szufladach, do których nie mogą zajrzeć. Mogą tak włazić na krzesła i starać się stwierdzić, co jest ich oczom ukryte i znaleźć się w niebezpiecznej sytuacji, przy której grozi upadek. Dlatego jest lepsze, kiedy są schowki czy szuflady dostępne jak rodzicom, tak i dzieciom.

Zakup mebli dla dzieci przez Internet

Zakupy dokonywane przez Internet cieszą się coraz większą popularnością. Inaczej nie jest temu u mebli a zwłaszcza u mebli do pokoju dziecięcego, u których ważne jest starannie wybierać. Ostrożność jest kluczowa zwłaszcza z meblami niemarkowymi, które swymi danymi nie odpowiadają wymaganiom pokoi dziecięcych.

Dzięki zakupom w sieci łatwo można przejrzeć dużo mebli i dobrze się zastanowić i wybrać takie, które świetnie pasować będą do wizji o idealnym dziecięcym pokoju. Dlatego najważniejszym kryterium nie miałaby być tylko najniższa cena. Meble muszą być bardzo jakościowe, ponieważ zakupienie mebli nie jest chwilową sprawą. Często zostaną do używania i dalszemu potomstwu.

Meble dla zabawy

Dzieci dosłownie żyją rozmaitymi grami i lubią bawić się z zabawkami, dlatego meble dziecięce i dodatki do pokoi dziecięcych są wytworzone tak, by nimi mogły się co najlepiej bawić. Idealne dla tego celu są dziecięce kuchenki. Dzieci lubią wykonywać jednakowe czynności jako ich rodzice, niestety większość z nich jest niebezpieczna. W kuchni są ostre noże czy gorąca woda, dlatego z kuchenką dziecięcą mogą się do rodziców bezpiecznie przyłączyć i gotować. Chociaż nie chodzi o prawdziwe gotowanie, dzieci dotworzą zabawę swoją fantazją.

Pokoje dziecięce są świetnym miejscem do próbowania różnych odcieni kolorów, mebli czy dopełnień. Wspaniałą rzeczą są dziecięce sofy. Każdy lubi sobie od czasu do czasu tak tylko zdrzemnąć, oczywiście jednakowo jest temu u dzieci. Sofki dziecięce starają się o zadowolenie dziecka. Swoją wielkością i kształtem są dostosowane dla dzieci, dogodna jest też ich cena, nieporównywalnie niższa niż u tradycyjnych sof.

Zakup zestawu mebli do pokoju

Wybieranie poszczególnych elementów do pokoju dziecięcego może być dla niejednego rodzica bardzo trudnym procesem. Na szczęście istnieje możliwość zakupienia mebli do całego pokoju, czyli meble w jednakowym wykonaniu. Jednakowe wyposażenie pokoju wygląda bardzo zintegrowanie. Świetne są w takim wypadku pokoje ubrane do modnych i tematycznych mebli, na przykład dla chłopaków wszystko z motywem samochodów lub dla dziewczynek pokój jak dla księżniczki czy wróżki. Dla więcej dzieci można mebelki z różnymi motywami połączyć.