Infolinia: pon-pt 7:30-16:00 +48 223 071 747
Masz w koszyku
0 produktów
  
Kontakt

Telefon: +48 223 071 747
E-mail:

Więcej informacji kontaktowych

Referencje

banaby.pl - meble dziecięceŁóżka dziecięce piętrowe

Może sami przynajmniej raz w życiu mieliście w pokoju dziecięcym łóżko piętrowe. Towarzyszy naszemu życiu nie tylko teraz, ale już w przeszłości były łóżka piętrowe dla dzieci i młodzieży bardzo popularne. I dzisiaj dominują pokojom dziecięcym. To wszystko oczywiście z jednego jedynego powodu. Tym jest przede wszystkim zaoszczędzenie miejsca. Z łóżkiem piętrowym może być zaoszczędzenie znaczne, ponieważ takim sposobem zajmuje miejsce w pokoju tylko jedno łóżko dziecięce, chociaż realnie są dwa, tylko że nad sobą.

Ile miejsca łóżko piętrowe zaoszczędza?

Oczywiście ważne jest zadać sobie takie pytanie, ponieważ nie można na niego łatwo odpowiedzieć konkretnym numerem, albowiem każdy potrzebuje inne rozmiary. Ogólnie można powiedzieć, że zaoszczędzi się taką powierzchnię, która potrzebna by była dla dalszego łóżka w pokoju. W większości przypadków mogą to być aż dwa metry kwadratowe, które można wykorzystać jako miejsce dla zabawy czy jako kątek dla studiów.

Idealne dla starszych dzieci

Chociaż są łóżka piętrowe idealnym wyborem dla zaoszczędzania miejsca, mogą mieć także parę negatywów. Tym głównym jest ich niezbędność raczej tam, gdzie są już trochę starsze dzieci. Przede wszystkim w momencie, kiedy jest potrzebne wchodzić na górne łóżko, co może być dla maluszków niebezpieczne. Starsze dzieci z wchodzeniem nie miałyby mieć problemów. Łóżka piętrowe mogą łatwo stać się idealnym schronieniem rodzeństwa, które mogą cieszyć się przyjemnym, jakościowym i spokojnym snem.

Ważne jest wybierać według jakości

Przy wyborze łóżek piętrowych dla dzieci kluczowe jest myśleć o jakości wszystkich materiałów, z których jest łóżko wyprodukowane. Łóżka piętrowe są często metalowe. Te mają pierwszeństwo w swej odporności i trwałości. Drugim używanym materiałem jest drewno. Zazwyczaj lepsze jest wybrać drewno lite przed metalem, chociaż nie mają jednakowych właściwości, jest drewno stabilne i bezpieczne. Wielkim plusem drewna jest to, że potrafi umilić każdy pokój dziecięcy.

Nie zapominajcie o bezpieczeństwu dzieci

Z wyborem konkretnego modelu łączy się warunek bezpieczeństwa. To jest ważne jest nie tylko dla dziecka, które wchodzi i śpi na piętrze, ale także dla dziecka śpiącego na dolnym łóżku.

Bezpieczeństwo u górnego łóżka jest oczywiście ważne już dla samych producentów łóżek. Logicznym elementem są barierki po bokach łóżka, ale i na jego czołach. Zabezpieczają one dzieci przed wypadnięciem z łóżka. Także dolne łóżko miałoby być zabezpieczone barierką, szczególnie kiedy spać w nim będzie dziecko młodszego wieku.

Ważne co do bezpieczeństwa są także schodki czy drabinka. Miałyby być wygodne i nie utrudniać dziecku wchodzenie lub schodzenie z łóżka.

Jak wybrać poprawną wysokość łóżka?

Wybór łóżka utrudnia także uzgodnienie poprawnej wysokości. I tutaj najlepiej jest postawić na solidnego producenta czy solidnego sprzedawcę. Dzięki nim uzyskacie łóżko piętrowe standardowych rozmiarów, które będzie z pewnością odpowiadać dziecku śpiącemu na dole, jak i temu na piętrze.

Jakie problemy mogą nastąpić? Dla dziecka na dolnym łóżku może pierwsza komplikacja nastąpić w momencie, kiedy dziecko leży bardzo nisko u ziemi. W takim przypadku mu może być podczas snu zimno. Drugim negatywem tego, że śpi na dole, jest za nisko usadzone górne łóżko, czyli mało przestrzeni do poruszania się.

Podobna sprawa może niepokoić także to dziecko, które śpi na górnym łóżku. Jeżeli jest umieszczone za wysoko, oznacza to duże problemy z brakiem przestrzeni między łóżkiem i sufitem. Drugim ryzykiem jest nagrzane powietrze, które trzyma się u sufitu i dziecku może być za gorąco.

Warto pomyśleć o szufladach

Łóżka piętrowe dla dzieci sporządzamy najczęściej dlatego, by oszczędzić co najwięcej miejsca w pokojach dziecięcych. Jeszcze więcej miejsca można oszczędzić szufladami pod dolnym łóżkiem. Wytworzy się tak idealny schowek dla pościeli, zabawek, potrzeb szkolnych i wszystkich niezbędności dziecięcych.

Brakujące miejsce w pokoju dziecięcym mogą także rozwiązać półki zawieszane, które się łatwo przymocują do górnego łóżka.

Złożyć łóżko potraficie sami

Jeżeli łóżko kupujecie sami, na przykład w sklepie internetowym, można oczekiwać, że łóżko będzie rozłożone i wysłane w poszczególnych paczkach. Zawierać będzie również wszystkie niezbędne elementy potrzebne do zestawienia. Wszystko jest przygotowane tak, byście mogli sami łóżko zestawić.

Nie tylko do pokoju dziecięcego

Łóżka piętrowe są bardzo ulubione nie tylko w pokojach dziecięcych, swoje miejsce mają i na innych lokacjach. Idealnym przykładem tego, jak może być maksymalnie wykorzystana przestrzeń za pomocą łóżka piętrowego są hostely, które oferują zakwaterowanie turystom.

Wykorzystane jest często przez studentów, którzy mieszkają w akademiku. Łóżka piętrowe pomagają oszczędzić powierzchnię i tym oferują miejsce do spania dla wielkiej ilości studentów.

Jeżeli i wy szukacie sposób jakim zaoszczędzić co najwięcej miejsca, wypróbujcie łóżka piętrowe, które są świetnym rozwiązaniem.


Łóżka piętrowe
Łóżko piętrowe Rocky - białe - różne kolory

Łóżko piętrowe Rocky - białe - różne kolory

od 1 719,- zł od 1 433,1 zł

Łóżko piętrowe Rocky , które od razu polubią chłopcy i dziewczynki! Wykonane z wysokiej klasy litego drewna sosnowego s certyfikacją FSC. Do łóżka darmowo są dodawane materace z pianki poliuretanowej 7cm. Oferujemy łóżko w kolorze białym w kombinacji z kolorami: biały, niebieski, zielony, szary, różowy, fioletowy Fioletowy kolor jest ciemniejszy niż na zdjęciu.

Łóżko piętrowe Rocky  - sosna - różne kolory

Łóżko piętrowe Rocky - sosna - różne kolory

od 1 719,- zł od 1 433,1 zł

Łóżko piętrowe Rocky , które od razu polubią chłopcy i dziewczynki! Wykonane z wysokiej klasy litego drewna sosnowego s certyfikacją FSC. Do łóżka darmowo są dodawane materace z pianki poliuretanowej 7cm. Oferujemy łóżko sosna w kombinacji z kolorami: biały, niebieski, zielony, szary, różowy, fioletowy Fioletowy kolor jest ciemniejszy niż na zdjęciu.

Łóżko piętrowe Rocky - grafit - różne kolory

Łóżko piętrowe Rocky - grafit - różne kolory

od 1 719,- zł od 1 433,1 zł

Łóżko piętrowe Rocky , które od razu polubią chłopcy i dziewczynki! Wykonane z wysokiej klasy litego drewna sosnowego s certyfikacją FSC. Do łóżka darmowo są dodawane materace z pianki poliuretanowej 7cm. Oferujemy łóżko w kolorze grafit w kombinacji z kolorami: biały, niebieski, zielony, szary, różowy, fioletowy Fioletowy kolor jest ciemniejszy niż na zdjęciu.

Łóżko piętrowe Rocky - olcha - różne kolory

Łóżko piętrowe Rocky - olcha - różne kolory

od 1 719,- zł od 1 433,1 zł

Łóżko piętrowe Rocky , które od razu polubią chłopcy i dziewczynki! Wykonane z wysokiej klasy litego drewna sosnowego s certyfikacją FSC. Do łóżka darmowo są dodawane materace z pianki poliuretanowej 7cm. Oferujemy łóżko w kolorze olcha w kombinacji z kolorami: biały, niebieski, zielony, szary, różowy, fioletowy Fioletowy kolor jest ciemniejszy niż na zdjęciu.