Infolinia: pon-pt 7:30-16:00 +48 223 071 747
Masz w koszyku
0 produktów
  
Kontakt

Telefon: +48 223 071 747
E-mail:

Więcej informacji kontaktowych

Referencje

banaby.pl - meble dziecięceŁóżka dziecięce

Zamknijcie oczy i wyobraźcie sobie najwspanialszy pokój dziecięcy. Jaki jest wasz wymarzony pokoik? Jeżeli widzicie jasne, kolorowe farby, zestawienia mebli i dopełnienia, macie w pół gotowe. Wasze wizje mogą się stać skutecznymi za pomocą parę łatwych kroków. Najważniejszy jest wybór łóżka dziecięcego. Łóżka dla dzieci obowiązują prawidła, na które jest potrzebne zwrócić uwagę. Dużo rodziców na początku myśli, że wystarczy, kiedy dziecko śpi z nimi w łóżku. Po chwili jednak stwierdzą, że dziecko jest coraz to większe, miejsca w łóżku coraz mniej i jakościowy sen jest nieosiągalnym marzeniem. W taki moment będziecie szczęśliwi, że macie łóżko dziecięce. Dostatek wygodnego snu jest bardzo ważny dla prawidłowego rozwoju dziecka i regeneracji organizmu.

Dlaczego kupić łóżko dziecięce

Łóżko dziecięce wybieramy dla nieograniczonego odpoczynku i jakościowego snu dziecka. Kiedy dziecko śpi z rodzicami w łóżku za długo, jest to dla wszystkich więcej męczeniem niż przyjemnością, póki sen nie jest tak jakościowym, jakby miał być. Dla maleństwa trudniej jest spać później w swoim łóżku i staje się więcej zależnym na rodzicach. Wyjątkiem są sytuacje, kiedy jest dziecko chore, czy ciągle płacze i nie można go uciszyć.

Ważne jest także rozróżnić wiek dziecka. Dla rodziców noworodka jest często lepsze, kiedy mają swój skarb co najbliżej u siebie i w razie potrzeby mogą go łatwo uspokoić. Istnieją łóżeczka regulowane, które umożliwiają usunięcie barierek. Kiedy przysuniecie łóżeczko do łóżka rodziców, może dziecko spać jakby w waszym łóżku. Dziecko czuje się bezpieczniej, kiedy jesteście mu bliżej, zarówno nie staje się na was tak zależne. Ma własne łóżeczko, które łatwo można kiedykolwiek przenieść.

Kiedy jest najlepszy czas niechać dziecko spać we swoim pokoju dziecięcym i we własnym łóżku? Na to pytanie trudno jednoznacznie odpowiedzieć, chodzi o indywidualną sprawę. Najczęściej dzieci w okresie poniemowlęcym potrafią już spać samotne. Kiedy przeczytacie mu bajkę, zostawicie rozświeconą lampkę i przygotujecie pościel na przykład z ulubionymi bohaterami filmowymi, może być łóżko miejscem, do którego dzieciaki będą się same cieszyły.

Różnica między łóżkiem i łóżeczkiem dziecięcym

Poważną różnicę w rodzaju łóżek dziecięcych stanowi wiek dzieci, dla których są przeznaczone odmienne łóżka. Rozróżnić można łóżeczka dla niemowląt i dzieci w okresie poniemowlęcym czy łóżka dla dzieci w przedszkolnym i szkolnym wieku. Na każde łóżko jest kładziony inny nacisk, chociaż mogłyby być na pierwszy rzut oka bardzo podobne.

W okresie niemowlęcym jest potrzeba dbać przede wszystkim na komfort dzieci. Dla małych noworodków kluczowa jest jakościowa podściółka oraz materac. Jest im obojętne jeśli jest łóżeczko wiklinowe, z drewna litego czy laminatu z dekorem. Interesuje go tylko to, jeśli nigdzie nic go nie drażni. W takim wypadku na pewno nie wahało by ani chwili i zaczęło głośno płakać. Dla rodziców zaczyna tym faza szukania możliwych przyczyn, chociaż na złe łóżeczko nie wpadnie się zaraz. Wypróbujcie dotknąć się prześcieradła, może jest mokre? A może materac nie jest wystarczająco miękki? W taki sposób można zadawać sobie wiele pytań. Sami na pewno co najprędzej wpadniecie na przyczyny niespokojnego snu waszych pociech.

Dla dzieci w okresie poniemowlęcym łatwe jest łóżeczko przebudować, jeżeli zakupione łóżeczko takie zmiany umożliwia. We większości przypadków mają regulowane części, lepiej jest ale informować się najpierw u producenta, jeżeli nie ma takich informacji podanych w opisie produktu. Poszczególne części łóżka dają się bezproblemowo odkręcić i zmienić na nowe, większe i przestronniejsze. Łóżeczka dla najmniejszych są wyprodukowane z tych najbardziej jakościowych materiałów, czym zaręczają dzieciom maksymalne bezpieczeństwo. Dla dzidziusiów najważniejszy jest komfort, starsze dzieci ocenią także estetyczną stronę wykonania łóżka.

Różnica między łóżeczkiem i większym łóżkiem jest przede wszystkim w rozmiarach oraz wykonaniu. Łóżko kupuje się wtedy, kiedy liczy się już z tym, że dziecko będzie spać samotnie we swoim pokoju. Gwarancją sukcesu jest łóżko, które będzie się maleństwu co najbardziej podobało i nie będzie potrafiło doczekać się wieczoru i krainy snów.

Za duże łóżko może na początku wzbudzać w dziecku obawy i strach, dlatego nie jest najlepsze kupować zaraz na początku olbrzymie łózko. Dobre jest też wytworzyć sobie parę stereotypów dla bezproblemowego usypiania dziecka. Trudne, ale skuteczne, jest także nie pozwolić dziecku nadal wchodzić do łóżka rodziców, chociaż będzie ono to próbować bardzo wytrwale. Raczej zabierzcie go za rękę, uspokójcie, ukołyszcie znów do snu i zanieście do jego łóżka. W łatwiejszej sytuacji będziecie, kiedy macie więcej dzieci. Razem nie będą się bały i starszy z rodzeństwa może młodszego trochę pilnować.

Bezpieczeństwo w łóżku

O większe bezpieczeństwo dzieciątka w łóżeczku troszczą się nianie elektroniczne z monitorem oddechu czy podkładki z czujnikiem ruchu. Uspokoicie również was, ponieważ będziecie wiedzieli, że wasza pociecha jest w porządku. Bezpieczeństwo dziecka musi zapewniać także wykonanie łóżeczka, czyli barierki po całej długości łóżka. U starszych dzieci wystarczą barierki na krótszych częściach łóżka. Mogą tak samotne wstać i iść na przykład do ustępu. Zwłaszcza ostrożni musicie być u antresoli czy łóżek piętrowych i zastanowić się, jeśli wasze dzieci są już dosyć zgrabne by potrafiły wchodzić i schodzić po drabince.

Łóżka z drewna litego i laminatu

Łóżka powinny być stabilne i trwałe. Najlepsze łóżka dziecięce są z drewna litego, na przykład sosny, świerku, jesionu, dębu, itp. Kombinacja z laminatem bywa także wysokiej jakości. Ważne jest również patrzeć na estetyczną stronę łóżek. Kolory miałyby odpowiadać reszcie mebli w pokoju. Jeżeli wybieracie obrazki, to najlepiej by były jasne i wesołe. Dzieci nie będą się bały, ponieważ same najlepiej wiedzą, że bohaterowie na czole łóżka potrafią go w nocy ochronić przed złymi duchami.

Jakie dodatki do łóżek

Dodatki do łóżek są ważne przede wszystkim dla zwiększenia bezpieczeństwa waszych dzieci. Ich oferta jest przeróżna. Do wyboru są barierki, wałki ochronne z pianki poliuretanowej z obrazki, dzięki którym będzie się dzieciom w łóżeczku więcej podobało. Łóżeczka mogą być na kółkach lub stabilnych nóżkach. Jeżeli chcecie wytworzyć dla dzieci bardziej atrakcyjną przestrzeń, to na pewno pomogą wam w tym dekoracje. Można ich przymocować na łóżeczko lub przykleić na ścianę. Domki z tkaniny są uroczym urozmaiceniem.

Łóżka dla więcej dzieci

Przy zarządzaniu pokoju dla jedynaka nie ma problemu z wyborem typu łóżka ani jego umieszczeniem. Kiedy jednak macie więcej dzieci, może być trudne dla wszystkich załatwić wygodny sen. Łóżka dla więcej niż jednego dziecka są większością z serii piętrowych lub łóżek podwójnych wysuwanych. Takie łóżka również pomogą zaoszczędzić przestrzeń w pokoju dziecięcym. U łóżek piętrowych kluczowym jest zadbanie o bezpieczeństwo dzieci. Lepiej jest zostawić na wyżej posadzonym łóżku spać starsze dziecko, które potrafi bez problemu wyłazić i schodzić ze schodów. Efektowne są także łóżka wysuwane, które nie zajmują dużo miejsca i łatwo się w razie potrzeby z szuflady wytworzy dalsze wygodne łóżko z materacem, na którym dziecko dobrze się wyśpi. Idealne są zwłaszcza w wypadku, kiedy potrzebujecie zaoszczędzić każdy centymetr. Również jeżeli macie dużo wolnej przestrzeni, może być świetnym meblem w pokoju dziecięcym, ponieważ wytworzycie nim więcej miejsca dla zabawy.

Nie tylko łóżko ma wpływ na jakość snu

Ważne jest także pomyśleć o tym, co wszystko może wpływać na jakość snu. Jedną z opcji jest także pościel, czyli materiały, do którego są ubrane poduszki i kołdry. Priorytetem przy jego wybieraniu jest zdecydowanie przyjemność w dotyku, ponieważ tylko w ten sposób nie będziecie się wy ani wasze dzieci budzić z powodu nieprzyjemnego tarcia.

Z jakościowym snem związany jest dobry materac

Wygodny materac jest jednym z najważniejszych elementów łóżka. Bez niego po prostu sen nie będzie nigdy tak jakościowy i przyjemny. Dlatego materace są istotną częścią każdego łóżka i należy ich wybór zrobić bardzo starannie. Ponownie ważne jest powtórzyć, że to najlepsze powinno dostać się przede wszystkim naszym dzieciom. Jakościowy materac poznamy nie tylko według twardości, ale także od ilości stref, czy materiału, z którego jest wykonany. Liderem w tej dziedzinie są takie materace, które potrafią dostosować się do kształtu naszego ciała, jednocześnie umożliwiają bardzo dobre wsparcie zwłaszcza w okolicy kręgosłupa.

Łóżko jest na pewno jednym z najważniejszych mebli w naszym życiu, przede wszystkim dlatego, że w nim spędzamy bardzo dużo czasu. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że po obliczeniu średniej czasu trwania snu stwierdzimy, że w łóżku spędzamy przeciętnie 121 dni z roku. Tak długi okres czasu uprzedza nas, jak ważne jest wybierać najbardziej jakościowe i najwygodniejsze łóżko, jak dla nas, tak i dla naszych dzieci.