Infolinia: pon-pt 7:30-16:00 +48 223 071 747
Masz w koszyku
0 produktów
  
Kontakt

Telefon: +48 223 071 747
E-mail:

Więcej informacji kontaktowych

Referencje

banaby.pl - meble dziecięceDekoracje naścienne

Przy zarządzaniu pokoju dziecięcego ważny jest nie tylko wybór koloru ścian, ale także to, czy ściany chcemy ozdobić dekoracjami. Jedną z najulubieńszych czynności dzieci jest rysowanie, dlatego możne jest wybrać obrazki dzieci i stworzyć z nich kolaż, czy już wprost na ścianie, czy na gazetce. Chociaż ze wszystkich wytworów maluchów jesteśmy zachwyceni, niekiedy potrzebujemy dać pokoju większy ład. Upiększyć pomieszczenie pomogą również zakupione obrazki. Wybierać można z obrazków ręcznie malowanych lub drukowanych na płótnie. Na wybór jest także szeroka skala motywów i kolorów, jednak najpopularniejsze są obrazki z imiona dzieci. Ściany można także udekorować fototapetami, które rozmiarami dostosowują się do wielkości waszych ścian. Kiedy chcemy ozdobić mniejsze części ściany, użyteczne są także naklejki. Tymi można urozmaicić także meble i całość tak bardziej zharmonizować. Popularnymi ozdobami są także welurowe dekoracje ścienne, na przykład w formie ramek zdjęciowych czy ochraniaczy wokół gniazdek i włączników. Ładną dekoracją naścienną mogą być także zegary. Nie tylko upiększą ścianę, przydatne są dziecku także do przyzwyczajenia się do programu dziennego.

Tekstylia

Dodatki tekstylne pomagają najlepiej uprzyjemnić każde pomieszczenie. Dla pokoi dziecięcych można wybierać nietypowe i kolorowe firany pomponikowe lub zasłony, które da się motywem dostosować na przykład do pościeli. W łóżku dzieci spędzają dużo czasu, dlatego jest ważne zwrócić uwagę także na wybór wspaniałej pościeli. Miękka i kolorowa pościel pomoże nie tylko rozweselić pokój, zarazem jakościowa potrafi dziecko zadowolić, by czuło się komfortowo. Także dużo poduszek potrafi uatrakcyjnić ulubione miejsce dla dzieci. Poduszki można zakupić na przykład z imieniem dzieci, ich fotografią lub ulubionymi bohaterami bajkowymi.

Wesoły pokój

Dzieciom często podobają się zupełnie inne rzeczy niż dorosłym. Lubią jasne i kolorowe przedmioty, rozmaite obrazki i zabawki. Jeżeli podobają się Wam meble rustykalne, które wyglądają bardzo elegancko, z największym prawdopodobieństwem waszym dzieciom nie traficie się zbytnio do gustu. Najczęściej podobają im się wielobarwne i ciekawe meble, które ich na pierwszy rzut oka zaciekawią. Dzieci potrzebują wesoły i szczęśliwy świat. Takie miejsce pomagają im stworzyć meble z postaciami bajkowymi, które na nie zawsze będą się uśmiechać. Optymistyczni bohaterowie umilą pokoje dziecięce i wytwarzają domowe ciepło. Kiedy ono jest połączone z idealnym pokojem dziecięcym, w którym dzieci spędzają mnóstwo czasu beztroską zabawą, jest tak powszechnie uważana za najpiękniejszą część dzieciństwa i życia.

Zauważyliście już, jak popularne są łóżka w kształcie samochodów czy z motywami księżniczek i wróżek? Każdemu małemu chłopakowi podobać będzie się zasypiać w łóżeczku wyglądającym jak samochód, ponieważ będzie się czuł jako prawdziwy wyścigowiec. Wyobraźnia pomoże im wytworzyć obraz toru wyścigowego i pomoże wytworzyć idealne miejsce do snu. Jednakowo podobać będą się dziewczynkom atrakcyjne łóżeczka z księżniczkami czy wróżkami, które pomogą przenieść ich do rzeszy fantazji i czarujących snów.

Na co często zapominamy

W pokoju dziecięcym zapomina się często o ścianach, suficie i podłodze. Wesołe i jakościowe meble są na pewno bardzo ważne, jednak i reszta pokoju zasługuje na udekorowanie. Zharmonizowanie całej przestrzeni pomoże utworzyć ulubione miejsce dla waszych pociech.

Zacznijmy ze ścianami. Biały kolor wygląda czysto, jedna dla dzieci nie jest najlepszym, ponieważ oznaczany jest bardziej za kolor chłodny. Chłodne kolory nie są do pokoi dziecięcych zalecane. Najidealniejszym wyborem są kolory cieple, między które zaliczają się odcienie żółtej, pomarańczowej i czerwonej. Między kolory chłodne należy kolor niebieski, zielony i fioletowy. Oznaczenie kolorów jest jednak bardzo względne i najlepiej jest kierować się własnymi uczuciami, według tego, jak który kolor na nas działa.

Chociaż się chłodne kolory nie nadają zbytnio do pokoi dziecięcych, jednak można je także użyć oryginalnym sposobem. Na przykład kiedy wybierzecie niebieskie ściany, umilić je można obrazkami chmurek, samolotów czy słoneczka i dzieci mogą czuć się dosłownie jak w niebie. Najlepiej jest wybrać więcej kolorów i wytworzyć swój oryginalny kontrast.

Sufit

Atrakcyjnie idzie zmienić także sufit. Sufit jest miejsce, na które dziecko często patrzy, czy już przed snem, lub w czasie zabawy i odpoczynku. W nocy kiedy dziecko nie potrafi zasnąć, ciemny sufit nie jest najlepszym pomocnikiem. Niektórzy rodzice upiększają sufit kolorowymi farbami, na które przyklejają różne naklejki. Popularnymi są naklejki fosforujące, które w ciągu nocy słabo świecą, czyli nie przeszkadzają w snu. Kiedy się jednak dziecko obudzi, mogą pomóc mu uspokoić się i znów ukołyszą do snu. Ulubiono są naklejki w kształcie gwiazd czy księżyca, które wytwarzają iluzję nocnego nieba. Zakupić można także naklejki w kształcie zwierzątek morskich, ptaszków czy ulubionych postaci bajkowych. Jeżeli macie dużo przestrzeni między sufitem i podłogą, można na sufit zawiesić różne dekoracje, na przykład samoloty, ptaszki plastikowe, lub wycinanki, które w ładnym świetle pomogą wytworzyć w pokoju tajemniczą atmosferę.

Dywan

Dywan odgrywa ważną rolę w każdym pokoju mieszkania. Dzieci lubią bawić się na podłodze, często chodzą po kolanach i dlatego nie jest dla ich zdrowia najlepsze, kiedy na ziemi są tylko parkiety czy twardy linoleum. Dywan również pomaga złagodzić każdy upadek dziecka. Dywan pomoże umilić pokój dziecięcy, bez niego pomieszczenia często wydają się chłodne. Wszystkie dodatki do pokoi dziecięcych wybieramy najczęściej w wesołych kolorach, również nowoczesne dywany są do tego dostosowane.

Dywany do pokoi dziecięcych nabywają się na krótszy okres czasu. Większością nikt nie liczy z tym, że taki dywan będzie w pokoju dwadzieścia lat, dlatego nie musimy się bać dostosować kolory i materiał co najbardziej do wieku dziecka. Idealne jest dostosować dywan do kolorów reszty mebli lub ścian. Mniejsze dzieci ocenią dywany z motywami zwierzątek. Starsze dzieci zadowolą dywany z ulubionymi bohaterami bajkowymi. Wybierać można nie tylko według kolorów, ale także według materii. Jeżeli już posiadacie dywan jednokolorowy, łatwo można zakupić mniejszy dywanik z ciekawym wzorem i oryginalnie dać go na główny jednokolorowy dywan. Takie ułożenie można pojąć jako wyspę, która będzie nie tylko przyjemnie miękka na siedzenie, ale łatwo wykorzystać także do różnych zabaw. Chłopcy lubią dywan z wyobrażeniem miasta i ulic, po którym mogą jeździć samochodzikami. Dziewczynkom podobają się dywany z bajkowymi postaciami.